Detský sprievodca zábavným cestovaním v Košiciach

Zo smelých a zvedavých detí sa v Košiciach stávajú veľkí dobrodruhovia. Už od začiatku prázdnin sa tak deje vďaka spolupráci mesta Košice a Oblastnej organizácie cestovného ruchu Visit Košice, ktoré pre školákov pripravili Košický detský pas.

Netradičného sprievodcu pri spoznávaní metropoly východu i jeho okolia distribuovalo mesto počas odovzdávania vysvedčení do škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Z milého prekvapenia sa tešili žiaci 1. až 7. ročníka ZŠ, ktorí dostali vyše 10 000 kusov.

Využívajú ho však aj stovky detí z celého Slovenska a zahraničia, ktorých rodičia si Košický detský pas zadarmo vyzdvihli v Infopointe Visit Košice na Hlavnej 59 alebo v pobočkách Centra voľného času (CVČ) na Orgovánovej 5 a Popradskej 86. Zároveň v čase letných táborov sú dostupné aj na pracoviskách CVČ Charkovská 1, CVČ Juhoslovanská 2, CVČ Kórejská 1 a Starozagorská 8 alebo vo vybraných hoteloch. Podľa riaditeľky Visit Košice Michaely Podolákovej je o tento pas mimoriadny záujem. Keďže 20 000 kusov zrejme nebude stačiť, plánujú aj jeho dotlač. Ozrejmila, že polovica návštevníkov ich Infopointu tráviacich dovolenku v metropole východu k nim prichádza kvôli Košickému detskému pasu.


Marcel Gibóda: Hlásia sa nám ďalší partneri, ktorí sa chcú zapojiť

Námestníka primátora mesta Košice a zároveň predsedu predstavenstva Visit Košice Marcel Gibóda (nezávislý) teší záujem rodín s deťmi, ktoré aj začiatkom druhého mesiaca prázdnin hojne navštevujú 21 miest plných zábavy, za ktoré dostanú ako odmenu samolepky. Tí najusilovnejší bádatelia môžu vyhrať aj zaujímavé ceny.

Prečítajte si aj:

Príroda Zážitok

Skúšobný článok Lydka

Chcete spojiť rodinnú zábavu so spoznávaním nových miest? Spolu s najnovšou verziou Košického det...

Ostaňte s nami v kontakte aj naďalej

Buďte medzi prvými, ktorí zistia najnovšie informácie o Košickom detskom pase a výletoch v Košiciach.

img Sledujte náš Instagram a súťažte o veselé ceny!