Zisti, aký typ dobrodruha si, a začni svoje putovanie v Košiciach s Košickým detským pasom (kvíz)

Rodičia, hľadáte inovatívne spôsoby, ako zabaviť svoje deti počas prázdnin alebo výletov po Slovensku? Vyriešte spolu nasledujúci kvíz s Košickým detským pasom a zistite, aký typ dobrodruha je váš malý zvedavec. V záverečnom riešení kvízu nájdete odpovede a tipy na program, ktorý by pri vašej najbližšej návšteve Košíc nemal ujsť vašej pozornosti!


Ktorý z nasledujúcich koníčkov ťa najviac zabaví?

 1. spoznávanie príbehov historických osobností (⏳)
 2. návšteva botanických záhrad (🍃)
 3. tvorba umeleckých diel (🎨)
 4. odhaľovanie fyzikálnych javov (🔬)

Svoj ideálny deň by si najradšej strávil/a:

 1. v galérii (🎨)
 2. v laboratóriu (🔬)
 3. v lese (🍃)
 4. v múzeu (⏳)

Ak by si mohol/a, na obede by si si najradšej pokecal/a:

 1. s Albertom Einsteinom (🔬)
 2. s Leonardom Da Vincim (🎨)
 3. s Charlesom Darwinom (🍃)
 4. s Ernestom Hemingwayom (⏳)

Sám/u seba v budúcnosti vidíš ako vynálezcu:

 1. praktického značenia turistických chodníčkov (🍃)
 2. systému solárneho pohonu pre autobusy (🔬)
 3. nového umeleckého štýlu (🎨)
 4. nových archeologických pomôcok (⏳)

Ktorej z týchto knižiek by si sa najviac potešil/a?

 1. príručka pre skautov (🍃)
 2. kniha omaľovánok (🎨)
 3. cesta do staroveku (⏳)
 4. veľká kniha experimentov (🔬)

Gratulujeme! Spočítaj koľko ktorých symbolov (smajlíkov) si pri svojich odpovediach nazbieral najviac a zisti, aký typ dobrodruha si.


 • Dobrodruh Historik (najviac ⏳)

Dejiny a dávne príbehy ťa asi zaujímajú najviac, však? Odkrývaj lokálnu históriu vo Východoslovenskom múzeu, Rodošte či Miklušovej väznici a zisti viac o osobnostiach či udalostiach, ktoré sa zapísali do tvorby nášho mesta!

 • Dobrodruh Turista (najviac 🍃)

Najradšej sa venuješ športom a domovom sú pre teba lesy a lúky? Vyber sa objavovať zákutia Čermeľskej doliny na Detskej historickej železnici do epicentra zábavy, Alpinka Košice, alebo sa vyskáč do zbláznenia v Steam Factory!

 • Dobrodruh Umelec (najviac 🎨)

Dokážeš sa dívať na umelecké diela celé hodiny a ohniská kultúry sú snom tvojho cestovania? Navštív jedinečné mestské inštitúcie, ako napríklad Východoslovenská galéria, Múzeum Vojtecha Löfflera či Kino Úsmev, a nauč sa niečo nové o umeleckej stránke Košíc!

 • Dobrodruh Vedec (najviac 🔬)

Fyzika, chémia a oku neviditeľné sily okolo nás ťa motivujú odhaliť viac z vedeckého sveta? Priprav sa na spŕšku nových vedomostí v Slovenskom technickom múzeu, na poschodiach Steelparku – parku vedy, alebo v Múzeu letectva. Spoznávaj vedu v Košiciach hravým a pútavým spôsobom!

 • Dobrodruh Zvedavec (5 rôznych symbolov)

Získal/a si rôzne odpovede a žiadna neprevláda? Nevadí! Znamená to, že ťa v skutočnosti zaujíma snáď každá oblasť – takýchto dobrodruhov máme radi! Vezmi si svoj Košický detský pas a vyber sa na výlet do Archeoskanzenu v Nižnej Myšli, Planetária, na workshop do Východoslovenskej galérie, na Bobovku či obzrieť si Pamätnú výstavu Sándora Máraia, a objavuj nepoznané príbehy Košíc!


Košický detský pas je ilustrovaný detský sprievodca mestom Košice, ktorý rodinám s deťmi predstavuje spôsoby, ako preniknúť mestu pod kožu a naviac sa zabaviť na 29 atraktívnych miestach roztrúsených v jeho okolí. Objednajte si svoj výtlačok úplne zdarma do vašej schránky alebo si pas vyzdvihnite na Hlavnej 59 v Košiciach pri najbližšej návšteve!


Prečítajte si aj:

Ostaňte s nami v kontakte aj naďalej

Buďte medzi prvými, ktorí zistia najnovšie informácie o Košickom detskom pase a výletoch v Košiciach.

img Sledujte náš Instagram a súťažte o veselé ceny!